To jasne, że klientem salonu optycznego stajemy się dopiero, gdy zaczynamy mieć problemy ze wzrokiem. My jednak chcemy wam pomóc ich uniknąć, a przynajmniej oddalić w czasie. Dlatego przygotowaliśmy 9 porad jak zadbać o swój wzrok.

1) Bardzo ważna jest odpowiednia dieta, bogata w kwasy omega-3, luteinę, cynk i witaminy A, C i E. Dzięki niej będziemy całościowo w dobrej kondycji, a dodatkowo zmniejszymy ryzyko zachorowania na zaćmę. Wystarczy jeść ryby, szpinak, cytrusy i często chrupać marchewkę.

2) Należy dużo ćwiczyć. Dobra forma całego organizmu przełoży się na nasze oczy.

3) Podczas pracy na komputerze musimy co jakiś czas robić sobie przerwy, by oczy mogły przez chwilę odpocząć od skupiania się na blisko położonym ekranie. Najlepiej co 20 minut oderwać wzrok od komputera i popatrzeć na coś w oddali, a przynajmniej pięć metrów od nas. Można to połączyć z chwilowym odejściem od biurka - może to wyjść tylko na zdrowie!

4) Trzeba się wysypiać. Niewyspanie skutkuje zmęczeniem oczu, przez co wysychają, są podrażnione i zaczerwienione.

6) Oczy trzeba regularnie badać. Nie rzadziej, niż raz na dwa lata. Dzięki badaniu przez specjalistę można wcześnie zdiagnozować wszelkie problemy z widzeniem i zacząć im szybko zapobiegać.

7) Okulary przeciwsłoneczne (koniecznie z filtrem UV!) to nie ciekawy dodatek do ubioru, ale konieczność - i to nie tylko w słoneczne letnie dni. Oczy trzeba chronić przed promieniami UVA i UVB, które niszczą wzrok tak samo w lecie, jak i w zimie, gdy odbijają się od śniegu.

8) Trzeba zwracać uwagę na oświetlenie w naszym otoczeniu. Nie można czytać ani pisać w półmroku. Warto również przypilnować, by mieć dobrze oświetlone stanowisko pracy przy komputerze.

9) Należy bezwzględnie rzucić palenie. Zwiększa ono ryzyko zaćmy, zapalenia błony naczyniowej oka czy zwyrodnienia plamki żółtej.

Okulary przeciwsłoneczne - przejdź do sklepu - OKO24.EU

Prawdopodobnie najlepsze okulary przeciwsłoneczne - sklep - OKO24.EU

[ZOOM] Newsletter

Soczewski kontaktowe - przejdź do sklepu - OKO24.EU

Prawdopodobnie najlepsze soczewski kontaktowe - OKO24.EU