ORTOKOREKCJA to niechirurgiczna metoda korekcji wady wzroku za pomocą twardych gazoprzepuszczalnych soczewek kontaktowych.

Metoda ta dedykowana jest do osób z niewielką krótkowzroczności do około -5,5D oraz niedużego astygmatyzmu do -1,5 cyl.


Polega na delikatnej i bezpiecznej zmianie krzywizny nabłonka rogówki za pomocą soczewki kontaktowej podczas snu. W ciągu dnia pacjent funkcjonuje bez soczewek oraz bez swoich okularów korekcyjnych widząc wszystko ostro na wszystkie odległości.


Dla kogo?

Okrokorekcja zalecana jest dla pacjentów właściwie w każdym wieku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczególnie zainteresowane są osoby aktywnie uprawiające sporty w szczególności wodne, sztuki walki (boks, MMA itp.), gdzie soczewki kontaktowe nie są najlepszym rozwiązaniem.

Dużą grupą docelową są również pracownicy służb mundurowych (strażacy, policjanci). Istnieją pacjenci noszący miękkie soczewki kontaktowe, którzy pracują w trudnych warunkach dla użytkownika soczewek (wiele godzin pracy przy komputerze, w klimatyzacji czy w zapylonych pomieszczeniach). Często  nie są oni w stanie w takich warunkach z nich korzystać z powodów tzw. „suchego oka”.

Ortokorekcja to kontrola krótkowzroczności.

W przypadku dzieci metoda nie tylko pozwala na funkcjonowanie w ciągu dnia bez okularów czy soczewek, ale przede wszystkim ogranicza rozrost krótkowzroczności. Rodzice przychodząc do gabinetów często są przerażeni, że wraz ze wzrostem dziecka krótkowzroczność stale się zwiększa. Istnieją badania potwierdzające skuteczność Ortokorekcji w tym względzie. Zatem jeśli u Twojego dziecka krótkowzroczność stale postępuje z całą pewnością warto rozważyć tę metodę.

Wady metody

Metoda ortokorekcji będzie działać tylko dopóki ją stosujemy. Zatem jeżeli np. z powodu infekcji oka lub innych chorób nie możemy stosować soczewek (również ortosoczewek) kształt rogówki wraca do swego kształtu sprzed stosowania metody – wada wzroku wraca do swojej pierwotnej wielkości.

Metoda wymaga regularności, może nie sprawdzać się u osób, które prowadzą bardzo nieregularny tryb życia.


Decydując się na korzystanie i zakup soczewek pacjent otrzymuje zestaw startowy niezbędny do funkcjonowania i dezynfekcji soczewek.

Okulary przeciwsłoneczne - przejdź do sklepu - OKO24.EU

Prawdopodobnie najlepsze okulary przeciwsłoneczne - sklep - OKO24.EU

[ZOOM] Newsletter

Soczewski kontaktowe - przejdź do sklepu - OKO24.EU

Prawdopodobnie najlepsze soczewski kontaktowe - OKO24.EU